...

Sylwia Klimaszewska - Założycielka

Podsumowanie zawodowe

Specjalizuję się w holistycznym podejściu do człowieka, które uwzględnia świadomą pracę z ciałem i emocjami oraz zdrowe żywienie. Dostarczam rozwiązania integrujące szerokie spektrum dbania o zdrowie. Rozumiane nie jako brak choroby, ale jako dobrostan i satysfakcję w obszarze fizycznym, psychicznym i duchowym.

Jestem założycielką Zen Concept i współzałożycielką oraz Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Shiatsu Polska, certyfikowanym praktykiem Shiatsu Zen, Terapeutką Medycyny Chińskiej, ze specjalizacjami z akupunktury tradycyjnej oraz klasycznej i dietetyki leczniczej. Ponadto certyfikowaną trenerką umiejętności psychospołecznych. Doświadczoną trenerką przygotowania motorycznego i TRX CORE oraz instruktorką wielu sportów (m.in. gimnastyki, pływania, narciarstwa, windsurfingu). Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, a także Zielarstwo i Towaroznawstwo Zielarskie, w IMK w Katowicach. Kompetencje z zakresu medycyny wschodniej rozwijałam w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie, Instytucie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO oraz w The European Shiatsu School. Ponadto aktualnie poszerzam kwalifikacje studiując u Cody’iego Dodo Akupunkturę Klasyczną według Mistrza Yuena. Mam na koncie publikacje w zakresie żywienia dla specjalistycznych magazynów sportowych.

Swoją praktykę opieram na wielokierunkowym przygotowaniu akademickim, wieloletnim doświadczeniu w pracy z człowiekiem i ludzkim ciałem, a także uważności i empatii. Wierzę w zdrowienie i rozwój poprzez świadomą pracę z ciałem: ruch, dotyk, oddech, medytację oraz właściwą dietę. Medycynę naturalną traktuję nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim pasję, której praktyki i zalecenia wdrażam w życiu codziennym. Medycyna Chińska oraz Zen Shiatsu wspaniale integrują obszary, które fascynują mnie w człowieku od lat. Zarówno od strony fizycznej: biologii, fizjologii, anatomii oraz psychologicznej: psychosomatyki – zależności i wpływu emocji na ludzki organizm.

Wykształcenie

Akupunktura Tradycyjna, w Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym.

Certyfikowany Shiatsu Bodyworker, w The European Shiatsu School

Dietetyka Profilaktyczna i Lecznicza w Medycynie Chińskiej, w Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie, z wynikiem bardzo dobrym.

Trener Umiejętności Psychospołecznych​, z wynikiem bardzo dobrym, na Uniwersytet Warszawski

specjalizacja: Psychologia Pozytywna w Praktyce

Magister Wychowania Fizycznego z wynikiem bardzo dobrym, na Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
specjalizacje: Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, Windsurfing, Pływanie, Narciarstwo Zjazdowe

Zielarstwo i Towaroznawstwo Zielarskie, w Instytut Medycyny Klasztornej w Katowicach, z wynikiem dobrym.

Pasje i zainteresowania

Cenię w życiu równowagę i wyznaję ideę slow-life. Wierzę w zdrowienie i rozwój poprzez świadomy ruch, dotyk, oddech, medytację i właściwą dietę.

Uwielbiam smaczne, odżywcze jedzenie, które uważam za podstawę zdrowia, energii i dobrego nastroju. Interesuję się kuchnią wegetariańską, śródziemnomorską i dalekowschodnią. A cieszące zmysły, posiłki uważam za wspaniałą formę celebracji chwili w gronie najbliższych.

Od dziecka moją największą pasją był sport, który do dziś pozostaje nieodłącznym elementem codzienności. Radość czerpię z różnych form aktywności fizycznej, zwłaszcza tych wykonywanych na łonie natury (narciarstwa, sportów wodnych, hokeja, turystyki rowerowej i trekking’u), a także gimnastyki, jogi i treningu CORE.

Interesję się psychologią i rozwojem osobistym. Chętnie sięgam po literaturę w tym zakresie, a także klasyczną i biograficzną. Lubię kinematografię polską, zwłaszcza kino niezależne i moralnego niepokoju.

Medycynę naturalną, a w tym Tradycyjną Medycyną Chińską i krajów dalekiego wschodu, traktuję nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim pasję, której praktyki i zalecenia wdrażam w swoim życiu.

W wolnych chwilach zwiedzam świat i wyrażam siebie przez rysunek. 

error: Zawartość strony jest własnością intelektualną autora!
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.