...

O nas

O Zen Concept

Zen Concept powstało z pasji i czułości do ludzkiego ciała. To wizjonerska, unikalna, holistyczna idea dbania o organizm jako świadomy, wielowymiarowy proces. W trosce o szeroko pojęte zdrowie, pragniemy propagować wiedzę, jak ważne są naturalne metody profilaktyki i leczenia. Świadoma praca z ciałem i emocjami, właściwa regeneracja, a także zdrowy oraz zgodny z prawami natury sposób odżywiania i styl życia. Zapewniamy wsparcie w utrzymaniu równowagi, kondycji i zdrowia. Rozumianego nie tylko jako brak choroby, ale jako fizyczny, psychiczny i społeczny dobrostan.

Filozofia działań Zen Concept opiera się na komplementarnej wizji świadomej pracy z trzema pozostającymi w korelacji obszarami zdrowia: fizycznym, psychicznym i duchowym. Skuteczność metod pracy zawdzięczamy holistycznej wizji człowieka oraz indywidualnemu podejściu do każdego klienta. Unikalność naszej idei opiera się na połączeniu specjalistycznej wiedzy o ludzkim organizmie z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki, aktywności fizycznej oraz psychologii z leczniczymi terapiami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz relaksującymi, regenerującymi zabiegami orientu.

“Wskakuję do studni swojego ciała i wypływam w innym świecie
wszystko czego potrzebuję już we mnie jest
nie muszę szukać nigdzie indziej”

Dom, Rupi Kaur

Nasza Wizja

Regeneracja

Jednym z filarów zdrowego życia, jest właściwa regeneracja. Jej znaczenie jest kluczowe do utrzymania radości, pełni zdrowia i energii na lata. A także poczucia równowagi w relacji ze sobą, bliskimi i światem.

Tylko kompleksowa odnowa obejmująca trzy pozostające w korelacji obszary zdrowia człowieka: fizyczny, emocjonalny i duchowy, przyniesie długoterminowe efekty w postaci szeroko rozumianego dobrostanu. Dlatego w procesie regeneracji organizmu wykorzystujemy relaksacyjne i lecznicze terapie krajów orientu oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Ich fundamentem jest holistyczne i wielowymiarowe ujęcie człowieka.

Świadczymy konsultacje i zabiegi lecznicze oraz regeneracyjne, które są wspaniałą formą odprężenia i ogromnym wsparciem dla zdrowia. Ponadto wzmacniają naturalne siły organizmu, rozluźniają ciało i wyciszają umysł. Przynoszą znaczącą poprawę samopoczucia. A także przywracają uczucie harmonii i spokoju na poziomie fizycznym oraz emocjonalnym.

Życie to ruch. Aktywność fizyczna odgrywa ogromną rolę w procesie utrzymania zdrowia, sprawności i dobrego samopoczucia. Ruch powinien być świadomy, uważny oraz połączony z naturalnym oddechem, aby oprócz poprawy parametrów fizycznych, osiągać także stan wewnętrznej harmonii i wyciszenia umysłu. Dobry trening zapewnia energię, witalność i formę na co dzień, bez narażania organizmu na przeciążenia i kontuzje. Kluczem do takiej aktywności jest uważność i koncentracja na potrzebach organizmu.

Dlatego ideę aktywności realizujemy przez optymalne połączenie treningu funkcjonalnego ze zdrowotnymi ćwiczeniami gimnastyki wschodniej. Wykorzystujemy ćwiczenia gimnastyczne, osteopatyczne, kompensacyjno-rozluźniające oraz wschodnie ćwiczenia lecznicze, które stymulują meridiany i aktywują przepływ energii Qi w ciele. Skupiamy się na wszechstronnym rozwoju w indywidualnym tempie oraz świadomości ruchu i własnego ciała.

Z nami skutecznie zwiększysz gibkość i mobilność w stawach, wzmocnisz CORE, zbudujesz siłę i wytrzymałość oraz radykalnie rozwiniesz swoją sprawność. Pozbędziesz się napięć i blokad mięśniowo-powięziowych, dzięki czemu zredukujesz dolegliwości bólowe układu ruchu, wyraźnie poprawisz sylwetkę i komfort życia.

Aktywność

Dietetyka

Zależność między sposobem żywienia a zdrowiem, wyglądem i samopoczuciem jest olbrzymia. Wiele dolegliwości zdrowotnych oraz ograniczeń psychofizycznych wynika bezpośrednio z niewłaściwej diety. Dlatego dietetyka zajmuje bardzo ważne miejsce w działalności Zen Concept.

Traktujemy odżywanie jako świadomy, spersonalizowany proces wspierający zdrowie. Zalecenia opracowujemy zgodnie z założeniami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, w której dieta to holistyczny system profilaktyki i leczenia chorób oraz główny sposób, aby zrównoważyć zaburzenia występujące w organizmie. Proponowany styl żywienia jest zgodny z prawami natury. Koncentruje się na leczniczych właściwościach ziół i pożywienia oraz jego termice energetyce i smaku.

Korzystając z naszych usług zaspokoisz specyficzne potrzeby Twojego organizmu, a zindywidualizowane zalecenia dietetyczne kuchni Pięciu Przemian wzmocnią Twój organizm i usprawnią pracę poszczególnych organów. Wesprą w naturalnych procesach regeneracji i samoregulacji przywracając zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłową sylwetkę. Uwolnią od restrykcyjnych diet i liczenia kalorii wyrabiając świadomość zdrowego, zgodnego z naturą sposobu odżywiania na całe życie.

Wewnętrzna harmonia jest wartością fundamentalną dla zdrowego i satysfakcjonującego życia. Droga ku osiągnięciu stanu równowagi opiera się przede wszystkim na własnej praktyce, ukierunkowanej na świadomy kontakt ze sobą. Na nieustannym poznawaniu siebie, słuchaniu swojego ciała, rozumieniu własnych potrzeb i emocji.

Tworzymy bezpieczną przestrzeń, wsparcie i inspirację do praktyki uważności oraz rozwoju własnego potencjału. Towarzyszymy w procesie odkrywania siebie, bycia ze sobą oraz swoimi emocjami uwzględniając indywidualność, a także różnorodność potrzeb i osobowości. Bez oceny i presji na bycie najlepszą wersją siebie. Ze świadomością, że nie istnieją uniwersalne recepty, dobre dla wszystkich.

Poszukujący wewnętrznej równowagi, znajdą tu materiały i ćwiczenia oparte na wiedzy psychologicznej oraz tradycji i praktykach duchowych krajów orientu, inspirujące do rozwoju osobistego, emocjonalnego wzrostu i świadomego, uważnego życia w harmonii. Natchnienie do korzystnych zmian, wpływających na zdrowie, samopoczucie i relacje. Wszystko w lekkiej, przyjaznej atmosferze, a przede wszystkim w zgodzie ze sobą.

Harmonia

Pielęgnacja

Uroda zależy od tego, jak traktujemy nasz organizm. Jest odzwierciedleniem naszego nastroju oraz stanu zdrowia. Aby wyglądać atrakcyjnie warto traktować pielęgnację, jako świadomie realizowany proces troski i higieny o ciało oraz emocje.

Jako wsparcie do szeroko pojętego stylu życia: optymalnej diety, zdrowej aktywności fizycznej, regeneracji oraz pracy nad wewnętrzną harmonią zapewniamy naturalną, holistyczną pielęgnację twarzy i ciała, obejmującą systematyczne, wielopłaszczyznowe działania. Oferujemy pielęgnacyjno-regeneracyjne zabiegi dalekiego wschodu, gdzie troska o zdrowy, promienny wygląd jest prawdziwym rytuałem i nieodłącznym elementem kultury.

Tylko świadome, kompleksowe podejście do pielęgnacji prowadzi do wydobycia naturalnego i unikalnego piękna każdego człowieka. Niezależnie od wieku da oczekiwane rezultaty zdrowia, promiennego wyglądu oraz atrakcyjności i pewności siebie.

Stworzenie optymalnych warunków do podejmowanych aktywności, codziennych rytuałów oraz odpoczynku jest niezwykle ważne. W tym kontekście należy dbać o harmonijną, zgodną z nami estetykę i świadomy wybór przedmiotów, którymi się otaczamy. Taki styl wyraźnie poprawia samopoczucie, wspiera przepływ energii i rezultaty podejmowanych działań. Podobnie jak wygodny, estetyczny oraz komfortowy ubiór podkreślający własne wartości i osobowość.

Dlatego rozwijamy ofertę artykułów dekoracyjnych, użytkowych odzieży, służących do codziennych aktywności, relaksu i regeneracji. Każda propozycja stworzona jest z pasją i naładowana dobrą energią. Oferujemy produkty wysokiej jakości, stylowe, estetyczne, unikalne, gwarantujące wygodę oraz komfort użycia.

Nasze propozycje pozwolą wyrazić siebie, wniosą dobry nastrój i wesprą intencje, z którymi wykonujesz codzienne aktywności. Stwórz z nami swój własny styl. Niech dobra energia płynie!

Styl

error: Zawartość strony jest własnością intelektualną autora!
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.